Naše technika 3. díl - DRONY

Naše stroje pro letecké záběry:

 DJI M600 + Ronin MX

DJI M600 + Ronin MX

 DJI Inspire 2 + DJI X5S RAW

DJI Inspire 2 + DJI X5S RAW

 DJI Phantom 4

DJI Phantom 4

Jak jste se již mohli dočíst na uvodní stránce, tak kromě "pozemního" natáčení se věnujeme také profesionálním leteckým záběrům. Jelikož se čím dál vice zvyšují naroky jak na složitosti záběrů tak kvalitu videa, snažíme se mít v našem leteckém arzenálu ty nejlepší a nejspolehlivější stroje. A těmi nejsou žádné jiné, než drony od čínské společnosti DJI. 

DJI_0103.jpg

DJI Phantom 4

Začneme s DJI Phantom 4. Jde o nejmenší dron naší flotily. Jeho největší výhodou je, že se dostane i do zdánlivě malých a nepřístupných míst(primárně menší haly a interiéry). Veškeré záběry natáčíme v maximalním možném rozlišení 4K jaké Phantom 4 dovoluje. Doba letu se pohybuje od 20 do 25 minut, podle povětrnostních podmínek.

DJI Inspire 2

Dalším, prostředním bráchou naší DJI rodiny je DJI Inspire 2. Tento kousek je u nás nejkratší dobu. Důvodem koupě byla potřeba tzv. run n' gun(rychle připraven k práci) dronu s co nejkvalitnějším záznamem videa a také dostatečnou dobou letu. Volba padla na Inspire 2 osazený kamerou DJI X5S, která disponuje micro 4/3 čipem s maximalním rozlišením 5.2K s možností kodeku CinemaDNG(RAW). Kamera má také možnost výměnných objektivů. 

Dron je při ideálních povětrnostních podmínkách schopen letět rychlostí až 94km/h, což nám přináší větší možnosti například při natáčení rally, kde můžeme auto snadněji "pronásledovat". Doba letu tohoto dronu se pohybuje okolo 20-30 minut.

DJI Matrice 600

Naší vlajkovou lodí se stala DJI Matrice 600. Jde o aktuálně největsí dron firmy DJI. Její maximální vzletová hmotnost je 15kg, což nám také díky stabilizátoru DJI Ronin MX dovoluje lítat a pořizovat prémiové záběry profesionálními kamerami značek RED či ARRI. Kvůli své hmotnosti se doba letu u tohoto dronu pohybuje okolo 15 minut.


Další díly ze seriálu: Naše technika